Daha Fazla Elektrik Hattı veya Çatıdaki Güneş Panelleri: Enerjinin Mücadelesi

[ad_1]

Ülke, enerjinin evlere, işyerlerine ve elektrikli arabalara nasıl iletilmesi gerektiği konusunda nesilde bir kez seçimlerle karşı karşıyadır – bu kararların gidişatını şekillendirebilecek kararlar. iklim değişikliği ve Amerika Birleşik Devletleri’nin orman yangınlarıyla nasıl başa çıkacağını belirlemek, ısı dalgaları ve diğer aşırı hava koşulları küresel ısınmayla bağlantılı.

Bir yanda, büyük elektrik şirketleri ve Başkan Biden, uzak mesafelerin yarattığı elektriği taşımak için binlerce kilometrelik elektrik hatları inşa etmek istiyor. rüzgar türbinleri ve güneş çiftlikleri şehirlere ve mahallelere. Öte yandan, bazı çevre örgütleri ve topluluk grupları, çatı güneş panelleri, piller ve yerel rüzgar türbinlerine daha fazla yatırım yapılması için baskı yapıyor.

Washington’da yoğun bir politika mücadelesi yaşanıyor ve eyalet başkentleri Milletvekillerinin, enerji şirketlerinin ve bireylerin önümüzdeki birkaç yıl içinde yapacakları ve onlarca yıl sürecek bir enerji sistemini kilitleyebilecek seçimler hakkında. Daha fazla elektrik hattı isteyenler ile daha merkezi olmayan bir enerji sistemi isteyenler arasındaki ayrım, yenilenebilir enerji endüstrisini ve çevre hareketini ikiye böldü. Ve fosil yakıt şirketleri ile elektrik hatlarıyla savaşan yerel gruplar arasında elverişli ortaklıklar yarattı.

Söz konusu olan, ülkenin daha temiz enerjiye ne kadar hızlı geçebileceği ve elektrik fiyatlarının ne kadar artacağıdır.

Bay Biden bir altyapı teklifinde binlerce kilometrelik yeni elektrik hatları için 73 milyar dolar güvence altına aldı. her iki partinin senatörleri Haziran’da anlaştı. Bu anlaşma, iletim hatları için onayları hızlandırmak için bir Şebeke Geliştirme Otoritesinin oluşturulmasını içeriyor.

Çoğu enerji uzmanı, Amerika Birleşik Devletleri’nin, özellikle milyonlarca Teksaslıdan sonra, eskiyen elektrik şebekelerini iyileştirmesi gerektiği konusunda hemfikir. bu kış donarak geçen günler devletin elektrik sistemi bozulduğunda.

Tufts Üniversitesi İklim Politikası Laboratuvarı’nın genel müdürü Amy Myers Jaffe, “Bugün yaptığımız seçimler bizi, eğer tarih bir barometre ise 50 ila 100 yıl sürebilecek bir yola sokacak” dedi.

Bay Biden ve bazı büyük enerji şirketleri tarafından desteklenen seçenek, kömür ve doğal gaz santrallerini şehirlerden yüzlerce kilometre uzaktaki büyük rüzgar ve güneş çiftlikleriyle değiştirerek çok sayıda yeni elektrik hattı gerektirecek. Böyle bir entegrasyon, kamu hizmetleri endüstrisinin ve Wall Street’in şebeke üzerindeki kontrolünü güçlendirecektir.

Enerji Bakanı Jennifer Granholm bir röportajda, “Gücün üretildiği yerden ihtiyaç duyulan yere gitmesini sağlamak için büyük bir ulusal planınız olmalı” dedi.

Ancak Bay Biden’ın liberal müttefiklerinin çoğu, güneş panelleri, piller ve diğer yerel enerji kaynaklarının daha dayanıklı olacağı ve daha hızlı inşa edilebileceği için vurgulanması gerektiğini savunuyor.

Chicago merkezli bir kar amacı gütmeyen Çevre Hukuku ve Politika Merkezi’nin yönetici direktörü Howard Learner, “Geçmişin değil, geleceğin şebekesi için elektrik iletim ve dağıtım sistemini inşa etmemiz gerekiyor” dedi. “Güneş enerjisi artı depolama, elektrik sektörü için kablosuz hizmetlerin telekomünikasyon sektörü için olduğu kadar dönüştürücüdür.”

Her halükarda, daha fazla iletim hattı ve çatı güneş panelleri içeren bir çözüm karışımı olacaktır. Hangi kombinasyonun ortaya çıkacağı, Kongre’de yapılan anlaşmalara ve aynı zamanda ülke genelinde devam eden çatışmalara bağlı olacaktır.

Bayan Granholm, yönetimin, kasabaların veya mahallelerin kendi elektriğini üretmesine ve kullanmasına izin veren çatı üstü güneş enerjisi ve mikro şebekeleri desteklediğini söyledi. Bay Biden, örneğin yerel enerji depolama projeleri için federal bir yatırım vergi kredisi önerdi. Ancak, merkezi olmayan yaklaşımların, başkanın 2035 yılına kadar enerji sektöründen kaynaklanan sera gazı emisyonlarını ortadan kaldırma hedefine ulaşmak için yeterli olmayacağını da sözlerine ekledi.

Milyonlarca California evi geçen yaz bir sıcak hava dalgası sırasında kararırken, alışılmadık bir kaynaktan yardım geldi: evlere, işyerlerine ve belediye binalarına takılan piller.

Bu piller, kriz sırasında devlet şebekesinin güç kaynağının yüzde 6’sını tekmeleyerek atıl durumdaki doğal gaz ve nükleer santralleri telafi etmeye yardımcı oldu. Çatıdaki güneş panelleri, eyalet elektriğinin ek yüzde 4’ünü üretti.

Bu sonuç – ev sahipleri ve şebekeye yardım eden işletmeler – on yıl önce düşünülemezdi. Yüzyılı aşkın bir süredir elektrik tek bir yoldan akıyor: santrallerden insanlara.

California, evlerin ve işletmelerin pasif tüketiciler olması gerekmediğini gösterdi. Mini enerji santralleri haline gelebilirler ve potansiyel olarak şebekeden çektikleri elektriği ödedikleri kadar enerji sağlamaktan da kazanırlar.

Büyük bir televizyon kadar küçük ve bir bilgisayar sunucu odası kadar büyük olabilen ev ve iş aküleri, şebekeden veya çatıdaki güneş panellerinden şarj oluyor. Güneş battıktan sonra veya elektrik kesintileri sırasında enerjiyi serbest bırakırlar. son yıllarda daha yaygın hale geldi.

Bazı çevreciler, iklim değişikliği nedeniyle çatıdaki güneş enerjisi ve pillerin daha fazla kullanılmasının daha önemli hale geldiğini savunuyorlar.

Dişlisinden sonra birkaç büyük orman yangını ateşlediPacific Gas & Electric, yangınları önlemek için sıcak ve rüzgarlı günlerde gücü kesmeye başladı. Şirket iflastan çıktı geçen yıl, iletim hatları da dahil olmak üzere ekipmanlarının neden olduğu orman yangınları için 30 milyar dolarlık borç biriktirdikten sonra.

Kaliforniya, Napa’da kanserden kurtulan 87 yaşındaki Elizabeth Ellenburg, PG&E’nin elektrik kesintileri sırasında buzdolabını, oksijen ekipmanını ve cihazlarını çalışır durumda tutmak için 2019’da Sunrun’dan güneş panelleri ve bir pil satın aldı. iyi çalıştı.

Emekli bir hemşire olan Bayan Ellenburg, “Genellikle, PG&E dışarı çıktığında 24 saat değil, günlerdir” dedi. “Tıbbi ekipman kullanma yeteneğine sahip olmam gerekiyor. Kendi evimde yaşamak için elektrik şirketinden başka bir güce ihtiyacım vardı.”

şirket öyle diyor geliştirmek için çalışmak onun ekipmanı. PG&E’nin baş risk sorumlusu Sumeet Singh, “Odak noktamız hem dağıtım hem de iletim sistemimizi daha esnek ve yanmaz hale getirmek” dedi.

Ancak California kamu hizmetleri tarafından yangın önleme harcamaları elektrik oranlarını yükseltti ve tüketici grupları daha fazla elektrik hattı inşa etmenin onları daha da yükselteceğini söylüyor.

Ortalama ev enerji kullanımı yüzde 1’in biraz üzerinde artmasına rağmen, ulusal olarak ortalama konut elektrik oranları son on yılda yaklaşık yüzde 14 arttı.

Düzenleyiciler genellikle kamu hizmetlerinin müşterilerden yatırım maliyeti artı bir kar marjı (genellikle yüzde 10,5) tahsil etmesine izin vererek, şirketlere enerji santralleri ve hatları inşa etme teşviki verir.

Çatı güneş enerjisi endüstrisi için lobi faaliyetleri yürüten California Solar and Storage Association’ın yönetici direktörü Bernadette Del Chiaro, “Açıkçası, yönetimin yenilenebilir enerjiye olan bağlılığını alkışlıyoruz, ancak daha büyük her zaman daha iyi değildir” dedi. “Daha akıllı, çatılardaki güneş enerjisi de dahil olmak üzere mikro şebekelere bakıyor. Açıkça görülüyor ki, kamu hizmetleri 20. yüzyılda sıkışmış durumda; elektrik şebekesinin kıtalararası demiryolunu inşa etmek istiyorlar.”

bir Ulusal Yenilenebilir Enerji Laboratuvarı tarafından hazırlanan 2019 raporuEnerji Departmanı’nın bir araştırma kolu olan , çatıdaki güneş enerjisinin daha fazla kullanılmasının yeni iletim hatlarına olan ihtiyacı azaltabileceğini, pahalı enerji santrallerinin yerini alabileceğini ve elektrik uzak mesafelere taşındığında kaybedilen enerjiyi kurtarabileceğini buldu. Çalışma ayrıca, çatı sistemlerinin komşu kabloları ve ekipmanı iyileştirmek veya genişletmek için kamu hizmetlerine baskı yapabileceğini buldu.

Ancak kamu hizmetleri endüstrisi, yüzde 100 temiz enerjiye ulaşmak ve elektrikli arabalara ve kamyonlara güç sağlamak için yeni iletim hatlarına ihtiyaç olduğunu savunuyor. Bu yüksek maliyetler, fosil yakıtlardan daha ucuz güneş panellerine ve rüzgar türbinlerine geçişten elde edilen parayla dengelenecek, dedi, yatırımcılara ait kamu hizmetlerini temsil eden Edison Elektrik Enstitüsü’nün temiz enerjiden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Emily Sanford Fisher.

Bayan Fisher, “Daha fazla şeye para harcıyor olmamız, başkalarına fayda sağlamadığımız anlamına gelmez” dedi. “Bence sorun, çok fazla iletim oluşturacak olmamız değil, yeterince sahip olmayacağımız.”

Şubatta, Teksas dört günden fazla felç oldu elektrik santrallerini kapatan ve doğal gaz boru hatlarını devre dışı bırakan bir derin dondurucu ile. İnsanlar ısınmak için arabaları, ızgaraları ve hatta mobilyaları yaktılar; en az 150 kişi öldü.

Başarısızlığın bir nedeni, devletin Texas Elektrik Güvenilirlik Konseyi tarafından yönetilen şebeke federal gözetimden kaçınmak için ülkenin geri kalanından büyük ölçüde koptu. Bu, devletin güç ithal etmesini engelledi ve Teksas’ı Bay Biden’ın istediği birbirine bağlı güç sistemi için bir dava haline getirdi.

Chihuahuan Çölü’ndeki sanatsal bir kasaba olan Marfa’yı düşünün. Yerler kar ve dondurucu yağmurla kaplanırken sakinler sıcak kalmakta zorlandı. Yine de 75 mil batıda, Teksas, Van Horn’da ışıklar yanıyordu. Bu kasabaya, Batı Elektrik Koordinasyon Konseyi’ne bağlı bir elektrik şirketi olan El Paso Electric, 14 eyaleti, iki Kanada eyaletini ve bir Meksika eyaletini birbirine bağlayan bir şebeke hizmet veriyor.

Bir çevre grubu olan Doğal Kaynaklar Savunma Konseyi yetkilisi Ralph Cavanagh, daha bağlantılı bir ulusal şebekenin, afetlerin vurduğu yerlerin başka yerlerden enerji çekmesine yardımcı olabileceğini söyledi.

Bay Biden aynı fikirde. Hatta başkanlık kampanyası sırasında yeni elektrik hatları için çağrıda bulundu.

Bu, tipik olarak Cumhuriyetçilere daha büyük kampanya katkıları sağlayan elektrik hizmetlerinin desteğini kazanmasına yardımcı olmuş olabilir. 2020 seçimleri sırasında sektörün siyasi eylem komiteleri ve yöneticileri ona 1.4 milyon dolarDuyarlı Politikalar Merkezi’ne göre, Donald J. Trump’a yaklaşık 1 milyon dolar.

Washington’da, büyük güneş ve rüzgar projelerinin geliştiricileri daha bağlantılı bir şebeke için bastırırken, kamu hizmetleri yeni iletim hatları için daha fazla federal fon istiyor. Çatıdaki güneş panelleri ve piller için savunucular, daha fazla federal teşvik için Kongre’de lobi yapıyor.

Ayrı olarak, eyalet başkentlerinde çatıdaki güneş panelleri tarafından üretilen elektrik için kamu hizmetlerinin ev sahiplerine ne kadar ödemesi gerektiği konusunda meydan savaşları sürüyor. Kaliforniya, Florida ve diğer yerlerdeki kamu hizmetleri, milletvekillerinin bu oranları düşürmesini istiyor. Güneş panelleri ve yenilenebilir enerji grupları olan ev sahipleri bu çabalarla mücadele ediyor.

Bay Biden’ın desteğine rağmen, kamu hizmetleri sektörü elektrik hatları eklemek için mücadele edebilir.

Birçok Amerikalı estetik ve çevresel nedenlerle iletim hatlarına direniyor. Güçlü ekonomik çıkarlar da oyunda. Örneğin Maine’de, Quebec’ten Massachusetts’e hidroelektrik enerji getirecek 145 millik bir hattı durdurmak için bir kampanya yürütülüyor.

New England kömürü aşamalı olarak bıraktı, ancak hala doğal gaz kullanıyor. Milletvekilleri, New England Temiz Enerji Bağlantısı adı verilen 1 milyar dolarlık hattın yardımıyla bunu değiştirmeyi umuyorlar.

Bu bahar, işçiler ağaçları temizledi ve batı Maine ormanlarına çelik direkler yerleştirdi. İlk olarak on yıl önce önerilen projenin, eyalet reddedene kadar New Hampshire’ı kesmesi gerekiyordu. Federal ve eyalet düzenleyicileri, Central Maine Power ve HydroQuebec tarafından desteklenen Maine rotasında anlaşma imzaladılar.

Ancak proje davalara batmış durumda ve Maine sakinleri Kasım ayında yapılacak bir oylama önlemi ile projeyi engelleyebilir.

Gaz santrallerini işleten Calpine ve Vista tarafından finanse edilen çevre grupları ve bir siyasi eylem komitesi çizgide savaşıyor. Muhalifler, bunun orman tavuğu, vizon ve geyik göçlerini tehlikeye atacağını ve nehirleri soğutan ağaç örtüsünü kaldırarak dere alabalığını tehlikeye atacağını söylüyor.

Hatta karşı kampanyanın lideri Sandra Howard, “Bu iletim hattının Maine’in çevresi ve vahşi yaşam habitatı üzerinde ciddi etkileri olacaktır” dedi.

Biden yönetimi yetkilileri, bu tür endişelere karşı duyarlı olduklarını ve çatışmaları en aza indirmek için otoyollar, demiryolları ve diğer mevcut yol hakları boyunca birçok elektrik hattı inşa edilmesini istediklerini söyledi.

Ama Bay Biden’ın fazla zamanı yok. Atmosferdeki karbondioksit miktarı Mayıs’ta rekor kırdıve bazı bilim adamları inanıyor son ısı dalgaları iklim değişikliği ile daha da kötüleşti.

IHS Markit’te bir güç uzmanı olan Douglas D. Giuffre, “İletim projeleri, fikir aşamasından tamamlanmasına kadar 10 yılı aşkın bir süre alıyor” dedi. “Yani, 2035 yılına kadar enerji sektörünün karbondan arındırılmasına bakıyorsak, o zaman tüm bunların çok hızlı gerçekleşmesi gerekiyor.”

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *